Immobile: Valon Berisha sot bëri diferencën - Bota Sot
Immobile: Valon Berisha sot bëri diferencën

Futboll

Immobile: Valon Berisha sot bëri diferencën

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 19:07
Lazio

Ciro Immobile e ka vlerësuar si shumë të vlefshme fitoren e sotme kundër Parmës në udhëtim, ndërsa ka vlerësuar lart paraqitjen dhe ndikimin që Valon Berisha ka pasur në ndeshjen e sotme.

Valon Berisha, që sapo është kthyer nga një lëndim, u inkuadrua në minutën e 57 për ta ndihmuar skuadrën në fitoren prej 0-2. Ishte pikërisht Berisha që nxori penaltinë që në gol e shndërroi Immobile në minutën e 81.

“Kjo është një fitore shumë e vlefshme të cilën e kërkoi trajneri. Zëvendësimet e bënë diferencën dhe e ngritën tempon e lojës. E rëndësishme që ekipi fitoi, dhe jo kush shënoi golat. Valon Berisha që kishte pësuar një lëndim të rëndë, sot u kthye dhe bëri diferencën duke fituar penaltinë. Ai gjithmonë mund të mbështetet te ne”, ka thënë Immobile në Sky Sport Italia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat