Partizani rimerr kreun, mposht Luftëtarin - Bota Sot
Partizani rimerr kreun, mposht Luftëtarin

Futboll

Partizani rimerr kreun, mposht Luftëtarin

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 19:54
Festimi i golit

Partizani rimori kryesimin i vetëm, pasi e ndau vendin e parë vetëm për pak orë me Skënderbeun.

Kryeqytetasit fituan 2-1 ndaj luftëtarit në stadiumin “Selman Stërmasi” në një ndeshje ku morën fillimisht epërsinë me golin e Mensah, episod që u kontestua nga gjirokastritët për një faull.

Para pushimit, Shkurtaj barazoi rezultatin. Grinta e Partizanit u duk më shumë se kurrë në pjesën e dytë pasi vendasit ushtruan presion edhe pse avantazhin e morën përmes penalltisë së fituar nga Mala dhe të ekzekutuar nga Telushi.

Ky i fundit një nga më të mirët në fushë, nuk e kurseu në një moment as arbitrin në një ndërhyrje që krijoi një situatë komike. Me këtë fitore, partizani kryeson me 2 pikë më shumë se Skënderbeu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat