Lojtari i Chelsea: Manchesteri nuk luajti futboll - Bota Sot
Lojtari i Chelsea: Manchesteri nuk luajti futboll

Futboll

Lojtari i Chelsea: Manchesteri nuk luajti futboll

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 20:48
Jose Mourinho

David Luiz shprehet se Chelsea ishte ekipi i vetëm në fushë që mundohej të luante futboll gjatë pjesës së parë të barazimit 2-2 ndaj Manchester United.

Qendërmbrojtësi brazilian, i cili ka luajtur nën drejtimin e Jose Mourinho-s kur portugezi ishte te Chelsea, nuk ka nguruar të kritikojë ish-trajnerin e tij pas ndeshjes.

“Ne u munduam të fitonim që nga minuta e parë,” shprehet mbrojtësi brazilian për faqen zyrtare të Chelsea-t.

“Ne kontrolluam ndeshjen, u munduam të krijonim hapësira për të shënuar disa gola. Ata erdhën me planin vetëm për të mbrojtur dhe të luajnë me kundërsulm.

“Mendoj se në pjesën e parë ishim vetëm ne që luajtëm futboll. Mund të kishim vrarë ndeshjen duke shënuar edhe një gol tjetër, por nuk është asnjëherë e lehtë të fitosh në Premier League, sidomos ndaj një kundërshtari të madh.

“Kjo u dha mundësinë atyre të dilnin përpara dhe gjetën golin e barazimit me shumë fat. Pas golit ata fituan vetëbesim, dhe ishte një ndeshje e madhe.

“Por ne nuk i humbëm shpresat edhe pas golit të dytë të United. Bëmë një ndeshje të madhe dhe u shpërblyem në fund.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...