Ramos: Mbështesim çdo trajner - Bota Sot
Ramos: Mbështesim çdo trajner

Futboll

Ramos: Mbështesim çdo trajner

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 23:01
Sergio Ramos

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos është shprehur i zhgënjyer me humbjen 5-1 ndaj Barcelonës.

Megjithatë spanjolli nuk ka pranuar të komentojë mundësinë e shkarkimit të Lopeteguit.

“Ato nuk janë vendimet tona. Ne gjithmonë e kemi thënë se jemi 100% mbështetës të kujtdo që është trajneri ynë dhe këto vendime merren nga lartë dhe duhet t’i respektojmë”, ka deklaruar Ramos pas ndeshjes.

Ai foli edhe për gabimet e bëra gjatë ndeshjes.

“Në pjesën e parë u dhamë atyre 45 minuta dhe kur ju e bëni këtë ndaj një kundërshtari me aq shumë talent, ata të ndëshkojnë”, ka shtuar 32 vjeçari.

Sipas medieve spanjolle shkarkimi i Lopeteguit tashmë është punë e kryer, dhe vendin e tij do ta zë italiani, Antonio Conte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...