“Ronaldo i lindur për të fituar” - Bota Sot
“Ronaldo i lindur për të fituar”

Futboll

“Ronaldo i lindur për të fituar”

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 12:17
Ylli portugez Ronaldo

Ylli portugez po shkëlqen edhe me fanellën e Juventusit.

Joao Cancelo së bashku me Cristiano Ronaldon gjatë verës iu bashkuan Juventusit.

 Që të dy po tregojnë klasin e tyre në skuadrën italiane dhe qysh tash janë kthyer në futbollistë shumë të rëndësishëm për Massimiliano Allegrin.

Cancelo në një intervistë për Sky Sport, ka folur për bashkëkombësin e tij dhe ndryshimin që e ka bërë ai në skuadrën e Juves. Sipas mbrojtësit të krahut të djathtë askush përpos Ronaldos nuk e meriton Topin e Artë këtë vit.

“Çdo ditë që stërvitem me Ronaldon e shoh se çfarë njeriu është ai, ndonëse ka fituar pesë herë Topin e Artë”, ka theksuar Cancelo.

“Nëse ndodh që Cristiano nuk e fiton Topin e Artë këtë vit, do të ishte katastrofë. Ai është më i miri në botë dhe sezonin e shkuar ishte lojtari vendimtar në sukseset e Real Madridit”.

“Ai njeri është i lindur për të fituar dhe jeton për një gjë të tillë”, ka theksuar portugezi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...