Milan fitoi ndaj Genoas, por theu një rekord aspak të mirë të vitit 1933 - Bota Sot
Milan fitoi ndaj Genoas, por theu një rekord aspak të mirë të vitit 1933

Futboll

Milan fitoi ndaj Genoas, por theu një rekord aspak të mirë të vitit 1933

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 08:14
Foto

Milani ka shënuar fitore 2:1 ndaj Genoas në ‘San Siro’ në ndeshjen e mbetur të xhiros së parë në Serie A.

‘Rossonerët’ kanë dështuar të mbajnë të paprekur portën në dhjetë ndeshjet e para në Serie A, për herë të parë që nga viti 1992-1933, shkruajnë mediet italiane, 

Kjo seri e rezultateve tregon se Milani ka pësuar së paku nga një gol në secilën ndeshje në dhjetë xhirot e para.

Milan pas xhiros së dhjetë në Serie A numëron 18 pikë dhe renditet në vendin e katërt.

Skuadra e Gatussos në xhiron e ardhshme udhëton për t’u takuar me Udinesen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...