Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon - Bota Sot
Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon

Futboll

Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 09:06
Luis Figo

Luis Figo ka bërë disa krahasime mes Cristiano Ronaldos dhe ish bashkëlojtarit të tij te Real Madrid, Ronaldos brazilian.

Jo pak herë në futboll ka pasur mendime të ndryshme rreth paraqitjeve të Cristiano Ronaldos dhe Ronaldos brazilian, se cili ka qenë më i mirë, edhe pse kanë luajtur në periudha të ndryshme.

Ish lojtari i Barcelonës, Real Madridit e Inter, Luis Figo, ka bërë një krahasim interesant mes këtyre dy lojtarëve të mëdhenj.

“Varet, CR7 shënon më shumë me kokë, por të dy janë mbresëlënës,” është përgjigjur fillimisht Figo për DZAN

“Cristiano ka jetëgjatësinë në futboll, por mund të them se Ronaldo ishte numri një përpara portës, por të dy janë lojtarë që garantojnë gola. Gjëja më e rëndësishme është t’i vendosësh në pozicion shënimi, pastaj merren vetë ata…”, ka shtuar Figo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...