E bujshme në Champions: arbitri shpik penallti për City-n - Bota Sot
E bujshme në Champions: arbitri shpik penallti për City-n

Futboll

E bujshme në Champions: arbitri shpik penallti për City-n

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 09:12
Foto

Një episod i bujshëm, në kufijtë e qesharakes, ndodhi në Etihad Stadium të Mançesterit, aty ku Manchester City fitoi 6-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

Në minutën e 24-t të ndeshjes, arbitri hungarez Kassai akordoi një penallti për vendasit ku ndaj Raheem Sterling nuk pati asnjë lloj kontakti brenda zonës.

Sulmuesi anglez hyri në zonën e rreptësisë dhe u pengua vetë, duke u rrëzuar në tokë, me mbrojtësin që po i qëndronte larg.

Një episod që tregon se VAR-i duhet të vihet në funksionim edhe në Champions League.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...