Edhe Guardiola kritikon ashpër Sterlingun për penalltinë ndaj Shakhtarit - Bota Sot
Edhe Guardiola kritikon ashpër Sterlingun për penalltinë ndaj Shakhtarit

Futboll

Edhe Guardiola kritikon ashpër Sterlingun për penalltinë ndaj Shakhtarit

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 09:33
Pep Guardiola dhe Raheem Sterling

Pep Guardiola ka kritikuar Raheem Sterling për penalltinë e fituar në fitoren e Manchester Cityt ndaj Shakhtarit.

Reprezentuesi anglez ka fituar një penallti të paqenë ndaj Shakhtarit, gjë e cila nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit Pep Guardiola.

“Ne e kuptuam se incidenti i Raheem Sterling nuk ishte një penallti”, ka deklaruar Guardiola,

“Raheemi mund t’i ketë treguar gjyqtarit se nuk është shkelur. Neve nuk na pëlqejnë të shënojmë në të atë mënyrë”.

“Gjyqtarët duhen të ndihmohen, sepse ata nuk duan të bëjnë gabime”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat