Kamza shkarkon Klodian Duron - Bota Sot
Kamza shkarkon Klodian Duron

Futboll

Kamza shkarkon Klodian Duron

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 13:08
Kamza shkarkon Klodian Duron

Klodian Duro nuk është me trajner i Kamzes. Vetë klubi bëri të ditur shkarkimin e teknikut 40-vjeçar, që nuk ka mundur të rezistojë në stol pas disfatës së fundit të pësuar me përmbysje 1-3 nga Teuta. Në komunikatën zyrtare, Kamza falënderon trajnerin për kontributin e tij të palodhur dhe përkushtimin, por rrugët ndahen këtu, pasi mungesa e rezultateve e detyron Kamzën të bëjë një zgjedhje tjetër në këtë moment, duke i uruar Duros suksese në karrierën e tij në vazhdimësi.

Klodian Duro e mori drejtimin e skuadrës në fillim të shtatorit, duke pasuar në stol Bledar Devollin, që u shkarkua pas 3 ndeshjesh, aventura nisi mirë me fitoren me Kastriotin, por ai ishte i vetmi sukses pasi më pas, në 9 ndeshje që qëndroi në stol, ish-mesfushori i Kombëtares koleksionoi 6 humbje dhe 2 barazime, shumë pak për të garantuar vazhdimësinë me të në stol, pavarësisht se Kamza në përgjithësi nuk ka zhvilluar lojëra të këqija. Gjithsesi, klasifikimi qan, me skuadrën në vendin e parafundit të klasifikimit, që të zbret nga kategoria. Drejtuesit e klubit janë të detyruar të ndryshojnë drejtimin teknik edhe për t’i dhënë një shkundje skuadrës në kërkim të kthesës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...