Portugalia publikon listën e lojtarëve, a ndodhet Ronaldo? - Bota Sot
Portugalia publikon listën e lojtarëve, a ndodhet Ronaldo?

Futboll

Portugalia publikon listën e lojtarëve, a ndodhet Ronaldo?

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 17:29
Ronaldo

Cristiano Ronaldo sërish është lënë jashtë listës së Portugalisë për ndeshjen me Italinë në Ligën e Kombeve.

“Azzurrët” duhet ta mposhtin skuadrën e Fernando Santos që të vazhdojnë të shpresojnë për tu kualifikuar në raundin tjetër të këtij kompeticioni.

Santos e ka publikuar listën e të ftuarve këtë mesditë,  ndërsa Ronaldo nuk është ftuar.

Skuadra e Portugalisë për ndeshjet me Italinë dhe Poloninë:

Portierët: Rui Patricio, Beto, Claudio Ramos

Mbrojtësit: Cedric Soares, Joao Cancelo, Jose Fonte, Luis Neto, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael Guerreiro

Mesfushorët: André Gomes, Bruno Fernandes, Danilo Pereira, Joao Mario, Pizzi, Renato Sanches, Ruben Neves, William Carvalho

Sulmuesit: Bernardo Silva, Bruma, Gonçalo Guedes, Rafa, André Silva, Eder.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat