Vendim i çuditshëm!? - Bota Sot
Vendim i çuditshëm!?

Futboll

Vendim i çuditshëm!?

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 17:43
Dani Gomez

Ndoshta mund të jetë një vendim i çuditshëm, por kur merr parasysh veprimin e bërë gjithçka merr kuptim. Lojtari spanjoll Dani Gomez dënohet me 25 javë pezullim pasi goditi arbtirin në ndeshjen midis Ajamonte dhe Los Rosales.

Kështu ai do të mbyllë të gjithë sezonin duke ditur që deri në përfundim të Premiera Andalusa në Spanjë duhen edhe vetëm 22 javë. Por jo vetëm kaq ai do të duhet të paguajë edhe një gjobë prej 250 euro, ndërsa pezullim ka marrë edhe klubi duke pësuar një ulej prej 1 pike në renditje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat