Arsenal dhe Sporting ndahen “në paqe” - Bota Sot
Arsenal dhe Sporting ndahen “në paqe”

Futboll

Arsenal dhe Sporting ndahen “në paqe”

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 23:14
Foto nga ndeshja

Ka përfunduar takimi ndërmjet Arsenal dhe Sporting.

Ndeshja ka përfunduar me barazim 0:0, në një ndeshje që tregoi pamje më të mira se rezultati.

Vlen të cekët minuta e 26’ e cila ishte fatale për sulmuesin e Arsenal, Danny Welbeck, i cili theu këmbën.

Në vazhdim, ndeshja tregoi disa raste nga të dyja skuadrat, mirëpo konkretizim nuk pati në asnjërën anë.

Minuta e 87’ tregoi një karton të kuq, në dëm të Jeremy Mathieu të Sportingut.

Me këtë barazim, Arsenal udhëheq grupin me 10 pikë, ndjekur pikërisht nga Sporting me 7 pikë.

Nga tri pikë grumbullojnë Vorskla dhe Qarabag.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat