Sarri i pakënaqur me fitoren e Chelsea - Bota Sot
Sarri i pakënaqur me fitoren e Chelsea

Futboll

Sarri i pakënaqur me fitoren e Chelsea

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 23:30
Maurizio Sarri

Goli i fitores se Olivier Giroud në pjesën e dytë kundër Bates nuk e ka kënaqur menaxhirin, të cilit nuk i ka pëlqyer paraqitje e Bluve të Londrës

Maurizio Sarri ishte i pa impresionuar me paraqitjen e ngadaltë të Chelsea kundër bate pavarësisht se skuadra e tij fitoi 1-0 për të kaluar në fazën e eliminimit direkt në Europa Ligë.

Goli i parë i Olivier Giroud pas 794 minutave për klubin ishte e vetmja gjë pozitive për skuadrën nga Premier Liga.

“Ne nuk luajtëm shumë mirë. Nuk me pëlqeu pjesa e parë sepse ne e lëvizëm topin ngadalë”, tha Sarri për gazetarët.

“Ishte shumë vështirë të jemi të rrezikshëm, por ne ishim më të mirë në 25 minutat e parë të pjesës së dytë. Ne nuk arritëm ti menaxhojmë mirë edhe 15 minutat e fundit”.

“Gjëja më e mirë e kësaj ndeshje është rezultati. Nuk ishte lehtë që të luajmë mirë këtu, për shkak të kushteve dhe motit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...