Sportingu lëndoi dy lojtarë të Arsenalit për një barazim - Bota Sot
Sportingu lëndoi dy lojtarë të Arsenalit për një barazim

Futboll

Sportingu lëndoi dy lojtarë të Arsenalit për një barazim

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 23:31
Foto nga ndeshja

Arsenali ka vazhduar serinë pa humbje që nga muaji shtator derisa sonte e priti Sportingun në Emirates Stadium për ndeshjen e katër të Europa Ligë në kuadër te Grupit E. Sportingu në këtë ndeshje luajti shumë ashpër saqë lëndoi dy lojtarë të Arsenalit, (Welbeck dhe Liststenier) dhe një lojtar u ndëshkua me të kuq, ish mbrojtësi i Barcelonës, Matthiue

Pjesa e parë ishte një pjesë shumë e mirë për Arsenalin të cilët e dominuan atë që nga fillimi i saj.

Por, kjo ndeshje u karakterizua edhe më shumë ndërhyrje, sidomos nga lojtarët e Sportingut.

Në minutën e 29’të, Danny Welbeck detyrohet që të del nga ndeshja për shkak të një lëndimi të tmerrshëm që mori.

Ky lëndim i demoralizoi në njëfarë forme lojtarët e Arsenalit, edhe pse Aubameyang pati disa raste të mira për shënim gjatë kësaj pjese sidomos në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Arsenali prapë vazhdoi që të sulmoi.

Raste për të shënuar gol patën Smith-Rowe, Aubameyang por edhe Mkhitaryan por që nuk arritën që ti finalizojnë ato.

Për me keq, Arsenali mbeti edhe pa një lojtar në minutën e 75 pasi që u lëndua edhe veterani Lischsteiner.

Se Sportingu luajti ashpër në këtë lojë erdhi edhe të ndëshkimi me të kuq i Mathiue në minutën e 87’të te ndeshjes.

Por, në minutat e fundit Arsenali nuk arriti që të ndryshoi lojën dhe rezultati mbeti 0-0.

Pavarësisht kësaj, Arsenali mbetet në vendin e parë të Grupi E më 10 pikë, kurse Sporting mbetet më 3 më pak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat