Gattuso: Kam një lojtar që mund ta ndalë Cristiano Ronaldo-n, gjesti i Mourinho-s…. - Bota Sot
Gattuso: Kam një lojtar që mund ta ndalë Cristiano Ronaldo-n, gjesti i Mourinho-s….

Futboll

Gattuso: Kam një lojtar që mund ta ndalë Cristiano Ronaldo-n, gjesti i Mourinho-s….

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 19:54
Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso thotë se nuk e di nëse do të vazhdojë të jetë trajneri i Milan pas spekulimeve mbi të ardhmen e tij.

Milan pret Juventus të dielën në mbrëmje teksa sulmuesi i huazuar Gonzalo Higuain është në garë me kohën për të qenë gati në përballjen ndaj ish-ekipit të tij.

“A do të vazhdoj të jem pjesë e Milan? Për këtë gjë duhet të pyesni Leonardo-n. Dëmtimet e shumta kanë bërë që të jemi më të bashkuar. Tani djemtë e mi bëjnë gjithçka që u them, shoh zjarr në sytë e tyre.”

Cristiano Ronaldo ka shënuar pesë gola në gjashtë ndeshjet e fundit për kampionët e Serie A, por Gattuso mendon se Kessie mund ta mbajë nën kontroll yllin portugez.

“Kemi Kessie në ekipin tonë, ai mund ta ndalë Ronaldo-n,” vijon Gattuso. “Mund ta ndalësh me organizim të mirë.

“Por Juventus është plot me kampionë dhe i fortë në çdo aspekt. Bashkë me Barcelona-n, bardhezinjtë janë skuadra më e mirë në Europë. Ronaldo është një vlerë e shtuar.”

Gattuso më pas pyetet për gjestin Jose Mourinho-s pas ndeshjes me Juve-n në CHampions League. “Unë kam bërë më keq, imagjinoni nëse unë filloj e them se çfarë mund ose nuk mund të bëjë Mourinho.

“Spalletti ka të drejtë, mos e zgjoni luanin. Të gjithë ofendohemi, por nuk jam unë ai që duhet ta gjykojë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera