Liverpool 2-0 Fulham, notat e lojtarëve: Shaqiri ndër më të mirët - Bota Sot
Liverpool 2-0 Fulham, notat e lojtarëve: Shaqiri ndër më të mirët

Futboll

Liverpool 2-0 Fulham, notat e lojtarëve: Shaqiri ndër më të mirët

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 15:13
Xherdan Shaqiri

Liverpooli i është kthyer fitoreve në elitën e futbollit anglez.

Skuadra që udhëhiqet nga Jurgen Klopp ka triumfuar me rezultat të pastër 2-0 ndaj Fulham.

Mohamed Salah dhe mesfushori nga Kosova, Xherdan Shaqiri ishin realizuesit në këtë takim.

Nota më e lartë në këtë takim shkoi për mbrojtësin e majtë Andrew Robertson.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe Mohamed Salah, Virgil Van Dijk e Alexander Arnold.

Xherdan Shaqiri u vlerësua lart për paraqitjen e tij dhe golin e shënuar pasi morri notën (7,4), për 81 minuta sa qëndroi në fushë.

Nota më e dobët në ndeshje shkoi për talentin e Fulham, Ryan Sessegnon.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat