Ky është mbrojtësi më i mirë sipas Ronaldinhos - Bota Sot
Ky është mbrojtësi më i mirë sipas Ronaldinhos

Futboll

Ky është mbrojtësi më i mirë sipas Ronaldinhos

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 16:00
Ronaldinho

Ronaldinho, njëri nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, ka qenë “frika” e të gjithë mbrojtësve kundërshtarë.

Braziliani, në një intervistë të tijën me “Goal”, ka zbuluar se cili është mbrojtësi që i ka sjell më së shumti telashe atij, transmeton lajmi.net.

Është interesant fakti se ai ka zgjedhur dikë që e kishte bashkëlojtar, që sipas tij, në çdo stërvitje kishte problem ta driblonte.

“Carles Puyol është një nga mbrojtësit më të fortë. Stërvitesha me të dhe mendoj se nuk kishte mbrojtës më të vështirë. Ishte e pamundur të driblohej” ka thënë Ronaldinho për ish bashkëlojtarin e tij.

Ronaldinho dhe Carles Puyol kanë luajtur krahas njëri tjetrit tek Barcelona në vitet 2003-2008. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...