Ylli 100-milionësh kërkon largimin nga Atletico që në janar

Futboll

Ylli 100-milionësh kërkon largimin nga Atletico që në janar

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 22:58
Jan Oblak

Jan Oblak është një nga portierët më të mirë në Europë dhe Atletico Madrid rrezikon ta humbasë në merkaton e janarit pasi lojtari është i pakënaqur.

Arsyeja është sepse klubi akoma nuk i ka ofruar një kontratë të re. Gjatë çmimeve të Marca-s, ai e bëri të qartë se mund të largohej dhe kjo nuk duhet ta kapë në befasi klubin.

Kur pyetet në evenimentin e Marca-s ditën e hënë se sa gjatë priste të qëndronte tek Atletico, ai përgjigjet: “Se di, për momentin jam këtu.”

Oblak ka një kontratë deri më 2021, por nuk ka marrë një rinovim kontrate që prej vitit 2016, ndërkohë që yjeve të skuadrës kanë rinovuar.

Atletico është i qetë pasi ai ka një kontratë që skadon pas tre viteve dhe ka një klauzolë 100 mln euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat