Ranieri rikthehet në Premierligë - Bota Sot
Ranieri rikthehet në Premierligë

Futboll

Ranieri rikthehet në Premierligë

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 10:31
Claudio Ranieri

Claudio Ranieri është rikthyer edhe zyrtarisht në Premierligë.

Claudio Ranieri është emëruar trajner i Fulhamit.

Trajneri italian e ka zëvendësuar Slavisa Jokanovicin, pas humbjes ndaj Liverpoolit në vikendin që shkoi.

Ranieri në të kaluarën ishte edhe pjesë e Chelseas dhe Leicesterit, ku me këtë të fundit arriti që t’i befasoj të gjithë, duke u shpallur kampion i Premier Ligës në vitin 2016.

Ramiri ka nëshkruar kontratë afatgjate me Fulhamin, ndërsa do të debutoj ndaj Southamptonit më 24 nëntor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...