Duka tregon kur do të bëhet përurimi i Arenës Kombëtare - Bota Sot
Duka tregon kur do të bëhet përurimi i Arenës Kombëtare

Futboll

Duka tregon kur do të bëhet përurimi i Arenës Kombëtare

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 13:45
Arena Kombëtare

Kombëtarja e Shqipërisë shumë shpejt do të bëhet me një stadium modern.

Presidenti i FSHF-së Armando Duka ka njoftuar që gjatë vitit 2019 Shqipëria do të luajë në Arenën Kombëtare.

Stadiumi që ka disa vite që është në ndërtim, shumë shpejt do të jetë shtëpia e re e kombëtares kuqezi.

“Stadiumi plotëson të gjitha kushtet për mediat dhe të gjithë. Është një prezantim dinjitoz jo vetëm i futbollit por edhe Shqipërisë”, tha Duka. “Mezi po presim që ta inagurojmë në 2019. Gjithashtu edhe kjo është e rëndësishme. Ky projekt i shtëpisë së futbollit shqiptar. Projekti është i financuar 100% nga FIFA”.

“Objektivi i stadiumit është që ne në mars të luajmë. Nuk mund të them 100%. Gjithsesi varet edhe nga shorti i dhjetorit nëse ne do të luajmë në shtëpi apo jo”, ka theksuar numri një i FSHF-së. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...