Befason Juventusi, e rikthen në skuadër ish-yllin - Bota Sot
Befason Juventusi, e rikthen në skuadër ish-yllin

Futboll

Befason Juventusi, e rikthen në skuadër ish-yllin

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 16:09
Lojtarët e Barcelonës

Raportohet se Juventusi është duke e menduar seriozisht ta kthejë në klub mesfushorin e Barcelonës, Arturo Vidalin.

Sipas Corriere dello Sport, Juve mund të detyrohet ta forcojë mesfushën në janar, për shkak të pasigurisë rreth Emre Can, i cili është i lënduar dhe nuk dihet kur kthehet.

Si pasojë, gazeta italiane beson se kampioni i Italisë dëshiron të ribashkohet me Arturo Vidalin në janar.

Kiliani e refuzoi Interin për t’iu bashkuar Barçës në verë, por ai ka luajtur vetëm 367 minuta këtë sezon, duke qëndruar shumicën e kohës në stol.

Ai i ka fituar katër tituj të Serisë A me Juven dhe ka arritur një herë në finale të Ligës së Kampionëve, para se t’i bashkohej Bayern Munichut më 2015.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...