Itali pa “bomber”, shënuesi më i mirë i skuadrës aktuale është një…mbrojtës - Bota Sot
Itali pa “bomber”, shënuesi më i mirë i skuadrës aktuale është një…mbrojtës

Futboll

Itali pa “bomber”, shënuesi më i mirë i skuadrës aktuale është një…mbrojtës

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 17:28
Italia

Golashënuesi më i mirë i skuadrës italiane është dikush që nuk ju ka shkuar në mendje, pikërisht kapiteni Giorgio Chiellini.

Qendërmbrojtësi i Juventus do të bëjë paraqitjen e 100-të ndaj Portugalisë ditën e shtunë, fiks 14 vite pasi debutimit ne fanellën Azzurri.

Chiellini është një nga pak lojtarët me eksperiencë në skuadrën e Roberto Mancini-t, teksa vetëm ai dhe Leonardo Bonucci kanë më shumë se 40 ndeshje me Italinë.

Por më befasues është fakti se mbrojtësi është golashënuesi më i mirë i ekipit aktual.

Chiellini ka shënuar tetë gola në 99 ndeshje deri tani, me golin e fundit që ka qenë në barazimin 1-1 ndaj Maqedonisë tetorin e kaluar.

Kjo e bën atë golashënuesin më të mirë të skuadrës aktuale, ndërsa pas tij është Ciro Immobile me shtatë gola në 34 ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...