Bardhi kalon Maqedoninë në epërsi ndaj Gjibraltarit - Bota Sot
Bardhi kalon Maqedoninë në epërsi ndaj Gjibraltarit

Futboll

Bardhi kalon Maqedoninë në epërsi ndaj Gjibraltarit

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 21:42
Momenti i golit

Sulmuesi shqiptar Enis Bardhi ka shënuar edhe një herë për Maqedoninë. Ai ka kaluar përfaqësuesen maqedonase në epërsi ndaj Gjibraltarit në xhiron e gjashtë të Grupit 4 në Ligën D të Ligës së Kombeve.

Ai realizoi gol të jashtëzakonshëm në minutën e 27-të.

Me rezultatin aktual, Maqedonia siguron kualifikimin në Ligën C dhe në gjysmëfinalen e Ligës D në kualifikimet për Evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...