Presidenti i FFK-së: Ky është futbollisti i radhës që do t’i bashkohet Kosovës - Bota Sot
Presidenti i FFK-së: Ky është futbollisti i radhës që do t’i bashkohet Kosovës

Futboll

Presidenti i FFK-së: Ky është futbollisti i radhës që do t’i bashkohet Kosovës

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 00:24
Presidenti i FFK-së Agim Ademi

Presidenti i FFK-së Agim Ademi është shprehur i kënaqur për fitoren historike të Kosovës.

Numri një i Federatës ka bërë të ditur se futbollist tjerë do të bashkohen me Kombëtaren më të re në Evropë.

Ai ka bërë të ditur se Loret Sadiku pritet të jetë futbollisti i radhës që do të bashkohet me Kosovën.

27 vjeçari do të jetë i gatshëm kur t’i kompletohet dokumentacioni.

Sadiku është pjesë e Kasimpasa në Turqi dhe ka zhvilluar katër ndeshje me Kosovën kur ende nuk sihte pjesë e FIFA dhe UEFA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...