Liria me rekord gola në Kupën e Kosovës! Dhimbje koke për Lugun - Bota Sot
Liria me rekord gola në Kupën e Kosovës! Dhimbje koke për Lugun

Futboll

Liria me rekord gola në Kupën e Kosovës! Dhimbje koke për Lugun

Nga: K. G. Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 15:47
Liria me rekord gola në Kupën e Kosovës! Dhimbje koke për Lugun

Dallim i madh në cilësi mes Lirisë nga Prizreni dhe Lugut të Baranit. Prizrenasit pa asnjë telashe siguruan kualifikimin në rrethin tjetër të Digitalb Kupa e Kosovës në futboll. Liria shënoi rekord gola në portën e Lugut të Baranit, duke e mundur me rezultat 11:0. “Në Brestovik të Pejës, Liria ka deklasuar Lugun e Baranit me rezultat të thellë 11:0. Golashënues: Ilir Mustafa 2, Fatih Karahoda 2, Robert Gjeraj 2, Gentian Binishi 1, Fitim Susuri 1 dhe Liridon Fetahaj 3”, bëhet e ditur nga FC Liria.

Rezultatet

L Baranit – Liria 0:11
Vllaznia P – Besa 1:2
Ferizaj – Vllazëria Zh 6:2
Fushë Kosova – Onix 3:2
KEK-u – Flamurtari 0:1
Bashkimi – Vëllaznimi 0:4
Sharri – Gjilani 2:2 (2:6 v.)
Istogu – R. Sadiku 3:1
Drenasi – Ballkani 0:1
Dukagjiji – Arberia 3:1
Drenica – Prishtina 0:0

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...