Napoli nuk dëshiron rinovimin me Hysajn - Bota Sot
Napoli nuk dëshiron rinovimin me Hysajn

Futboll

Napoli nuk dëshiron rinovimin me Hysajn

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 12:31
Elseid Hysaj

Napoli dhe Hysaj përfundimisht distancohen dhe “divorci” është i pashmangshëm.

E përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport”, shkruan se mes Napolit dhe mbrojtësit shkodran është ndërprerë diskutimi për rinovimin e kontratës.

“Elseid Hysaj ka një akord deri në fund të vitit 2021, por rinovimi i tij për momentin duket shumë kompleks, pasi bisedimet janë ndërprerë”, ka shkruar media prestigjioze italiane.

Interesimi i trajnerit të Chelseas, Mauricio Sarri, për të ardhmen e mbrojtësit shqiptar, ndërkohë që ka një pakt mes tij dhe presidentit të Napolit për të mos marrë më asnjë lojtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera