Ambasada e SHBA-së urim special për shqiptarët - Bota Sot
Ambasada e SHBA-së urim special për shqiptarët

Shqipëria

Ambasada e SHBA-së urim special për shqiptarët

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 11:00
Urimi i Ambasadës së SHBA-ve

Ambasada amerikane në Tiranë për nder të 106-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka gjetur një formë të veçantë për të uruar shqiptarët.

Stafi ka shprehur ndjesitë që kanë lënë mbresa gjatë punës së tyre të përditshme në Tiranë.

Përshtypjet e stafit të Ambasadës janë nga më të ndryshmet, duke nisur tek virtytet e larta si mikpritja, ushqimi, bukuritë natyrore, respekti si dhe thjeshtësia e shqiptarëve.

Përmes një posti në rrjetin social Facebook, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkruan:

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri! Ne i kërkuam personelit tonë amerikan të na tregonin me një fjalë apo frazë se çfarë u pëlqente nga Shqipëria. Ky poster përfaqëson një koleksion të disa prej gjërave tonë më të dashura të Shqipërisë dhe është mënyra jonë për të treguar vlerësimin tonë për këtë vend të mrekullueshëm. A i gjeni dot fjalët?”, thuhet në postimin e urimit të Ambasadës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...