Arsenal afër të firmos me mbrojtësin e ‘çelikt’ të Chelseas - Bota Sot
Arsenal afër të firmos me mbrojtësin e ‘çelikt’ të Chelseas

Futboll

Arsenal afër të firmos me mbrojtësin e ‘çelikt’ të Chelseas

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 18:04
Arsenal

Skuadra e Arsenalit janë të interesuar për ta transferuan në afatin kalimtar të janarit mbrojtësin e ‘të kaltërve’ Cahill.

Cahill nuk po e gjen veten tek skuadra e Chelseas dhe kështu shumë lehtë mund të largohet nga ‘Stamford Bridge’

Cahill (33), ka luajtur vetëm shtatë herë këtë sezon, përfshirë njëherë në ligë, me gunners që kanë nevojë për përforcime.

Unari Emery për momentin ka gjashtë mbrojtës të lënduar, kurse në Rob Holding nuk do të luajë gjatë tërë sezonit.

Është një marrëveshje që do ti përshtatej të gjitha palëve. Derisa ne po shkojmë më afër afatit kalimtar, janë rritur mundësitë që Cahill të jetë lojtar i Arsenalit”, ka thënë eksperti për transfere Alex Apati për Ladbrokes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera