Rooney: Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon - Bota Sot
Rooney: Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon

Futboll

Rooney: Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 18:40
Rooney: Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon

Shkarkimi i Jose Mourinhos nga pankina e Manchester United pati një jehonë botërore. Ndarja e bujshme e Mourinhos u komentua gjithashtu edhe nga legjenda e “Djajve të Kuq”, Wayne Rooney. “Klubi mori një vendim të drejtë, pasi kishte medoemos nevojë për ndryshim. Jam i sigurt se drejtuesit menduan të njëjtat gjëra që menduan edhe ata të stafit, kuzhinierët dhe magazinierët. Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon. Marrëdhëniet mes disa futbollistëve dhe stafit nuk ishin të mira, ndërsa Solskjaer tani është njeriu i duhur për të ringritur klubin”, tha Rooney.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera