Neymar me klauzolë të re tek PSG - Bota Sot
Neymar me klauzolë të re tek PSG

Futboll

Neymar me klauzolë të re tek PSG

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 21:22
Neymar

Mediat spanjolle raportoj se Nyemarit i bije vlera në ‘Transfermarket’ dhe se ka një çmim më të lirë të transferimit në PSG krahasuar me atë që kishte në Barcelonë.

Prestigjiozja ‘AS’ raporton se Neymar do të ketë ulje çmim për transferimin e tij nga PSG të ndonjë skaudër tjetër, shifër kjo që sillet afro 160 milion euro.

Superylli brazilian kaloi në Paris në gusht të 2017 kur gjigantët e Ligue 1 paguan klauzolën e tij të lirimit nga Barcelona 220 milionë euro, por qëndrimi i tij në Francë mund të jetë jetëshkurtër pasi që disa klube në Europë janë të interesuar që ta kenë atë në skuadër.

Real Madridi është njëra prej këtyre skuadrave, por Neymar do të jetë 28 vjet në vitin 2020 derisa shpesh mediat shkruajnë që ai mund të rikthehet në Camp Nou.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera