Zhvillime të papritura rreth të ardhmes së Ribery - Bota Sot
Zhvillime të papritura rreth të ardhmes së Ribery

Futboll

Zhvillime të papritura rreth të ardhmes së Ribery

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 23:32
Franck Ribery

Zhvillime të papritura rreth së ardhmes së Franck Ribery te Bayern Munich.

Mesfushori francez ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me skuadrën kampione të Bundesligës.

Ditëve të fundit ka pasur shumë lajme rreth një interesimi të Galatasaray për ish reprezentuesin e Francës, ofertë kjo e refuzuar nga Bayern Munich.

Sipas ‘Goal.com’, Bayern Munich tani janë të interesuar t’i hapin derën e rinovimit Ribery, kontrata aktuale e të cilit përfundon në qershor të vitit 2019.

Bayern Munich pritet t’i ofrojë kontratë një vjeçare 35 vjeçarit.

Ribery është pjesë e Bayernit që nga viti 2007, dhe në 262 paraqitje në Bundesligë ka shënuar 84 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera