Kosova në grup me Shqipërinë - Bota Sot
Kosova në grup me Shqipërinë

Futboll

Kosova në grup me Shqipërinë

Më: 11 dhjetor 2018 Në ora: 11:21
Grupet

Sot në selinë e UEFA-s në Nion është tërhequr shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2021 për kombëtaret U21. Fati deshi që Kosova të përfshihet në Grupin 3, së bashku me Shqipërinë, e ku bëjnë pjesë edhe Anglia, Austria, Turqia dhe Andorra. Në tërheqje të shortit FFK-ja u përfaqësua nga drejtori teknik, Michael Nees dhe menaxheri i kombëtares U21, Zgjim Sojeva. Fushata kualifikuese nis më 18 mars 2019, derisa mbyllet më 13 tetor të vitit 2020.

Grupi 3
Anglia
Austria
Turqia
Kosova
Shqipëria
Andorra

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...