Nesër nis rivitalizimi i Urës së Terezive dhe asaj së Tabakut në Gjakovë - Bota Sot
Nesër nis rivitalizimi i Urës së Terezive dhe asaj së Tabakut në Gjakovë

Gjakova

Nesër nis rivitalizimi i Urës së Terezive dhe asaj së Tabakut në Gjakovë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 16:24
Ura Terezive

Rivitalizimi i dy urave portreti të Gjakovës, Terezive dhe Tabak, fillon të mërkurën pasdite, 26 qershor. Projekti përfshinë peizazhin rreth urave, krijimin e shtigjeve të reja, vendosjen e vendeve, elektrifikimin dhe shënimet historike / interpretimin e lokacionit.

Rivitalizimi është një kontribut i përbashkët i Komunës së Gjakovës, Bashkimit Evropian në Kosovë dhe Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara.

Punimet do të nisin nesër në orën 14:00 tek Ura e Terezive dhe në 14:45 në Urën e Tabakut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...