KFOR-i kujdeset për shëndetin e qytetarëve, largon materialet kimike nga zona e banimit - Bota Sot
KFOR-i kujdeset për shëndetin e qytetarëve, largon materialet kimike nga zona e banimit

Gjakova

KFOR-i kujdeset për shëndetin e qytetarëve, largon materialet kimike nga zona e banimit

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 20:24
KFOR

KFOR-i vazhdon veprimtarinë e saj të mbikëqyrjes në Institucionet në Kosovë që merren me material industrial toksik.

Dje në Gjakovë Specialistët e KFOR-it vërtetuan kushtet e rrezikshme të materialit kimik që do të zhvendoset në një depo të re më të sigurt, larg zonës së banimit.

Kjo lloj veprimtarie kryhet rregullisht nga institucionet në Kosovë në mënyrë që të përmirësohen kushtet e magazinimit të materialit toksik dhe të sigurojnë të gjithë qytetarët një mjedis më të shëndetshëm dhe më të sigurt.

Image

Përmirësime të ngjashme të objekteve të magazinimit janë kryer kohët e fundit në vende të tjera si Peja dhe Janjevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...