Kamioni merr me vete shtyllën elektrike në Gjakovë, rrezikohen kalimtarët - Bota Sot
Kamioni merr me vete shtyllën elektrike në Gjakovë, rrezikohen kalimtarët

Gjakova

Kamioni merr me vete shtyllën elektrike në Gjakovë, rrezikohen kalimtarët

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 17:04
Pamje nga vendi i ngjarjes

Shtyllat elektrike në vendin tonë, vazhdojnë të paraqesin rrezik tek qytetarët.

Vjetërsia dhe telat që janë të lëshuar e të ekspozuar fare pranë rrugës ka bërë që një kamion në fshatin Piskotë të Gjakovës, të “ngatërrohet” me njërin tel, duke e marrë me vete gjithë shtyllën, e cila është shkulur nga vendi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Policia e Kosovës, çka se fatmirësisht nuk ka pasur lëndime në njerëz.

Kjo nuk është hera e parë që shtyllat elektrike rrëzohen, kjo më së shpeshti ndodhë kur ka erëra të forta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...