Vrau gruan dhe vajzën, Pjetër Ndrecaj sot del sërish para gjykatës - Bota Sot
Vrau gruan dhe vajzën, Pjetër Ndrecaj sot del sërish para gjykatës

Gjakova

Vrau gruan dhe vajzën, Pjetër Ndrecaj sot del sërish para gjykatës

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 07:30
Pjetër Ndrecaj sot del sërish para gjykatës

Pjetër Ndrecaj, i dënuar për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës së tij sot pritet të sillet para Gjykatës, pasi ndaj tij do të filloj procedura e rigjykimit.

Nga Gjykata e Apelit, Pjetër Ndrecajt, iu dha dënimi më i lartë në Kosovë, dënim ky me burgim të përjetshëm, ndërsa gjykata Supreme kishte vendosur që këtë rast ta kthejë në rigjykim.

Kolegji i Gjykatës Supreme, kishte konstatuar se në aktgjykimin e shkallës së parë ishin bërë shkelje esenciale të procedurës penale, e më pas gjykata e shkallës së dytë kishte kaluar mbi këto shkelje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...