Në këtë qytet të madh mbyllen dy klasë të votimit - Bota Sot
Në këtë qytet të madh mbyllen dy klasë të votimit

Gjakova

Në këtë qytet të madh mbyllen dy klasë të votimit

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 07:54
Në qendrën e votimit “Yll Morina” në Gjakovë

Në qendrën e votimit “Yll Morina” në Gjakovë, procesi i votimit ka filluar me kohë.

Berat Bejtullahu, Kryesuesi i qendrës së votimit ka thënë se në këto zgjedhje janë 1000 votues më pak në këtë qendër votimi.

“Numri i votuesve në këtë qendër votimi është 16 mijë e 657 persona, dhe ky numër është më i vogël se zgjedhjet e vitit 2017 për 1000 persona e kjo është shkak i pastrimit të listave”, ka thënë ai për T7.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat