Gjakovë, lansohet brendimi i vizitave mjekësore në shtëpi

Gjakova

Gjakovë, lansohet brendimi i vizitave mjekësore në shtëpi

Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 07:24
Ilustrim

Zyra e UNICEF-it në Kosovë, sot bënë lansimin e brendimit të vizitave në shtëpi, për shëndetin dhe mirëqenien e nënave dhe fëmijëve në Komunën e Gjakovës.

Vizitat në shtëpi është program që realizohet nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë me përkrahje të UNICEF-it dhe Ambasadës së Luksemburgut. 

Ngjarja do të mbahet në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Gjakovë me fillim prej orës 10:00.

Ndryshe, gjatë vitit 2019 janë realizuar 15000 vizita në shtëpi dhe janë trajnuar mbi 200 infermierë, të cilët kanë ofruar shërbime dhe këshilla, sidomos për fëmijët dhe nënat në nevojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat