1 pacient me COVID-19 në gjendje të rëndë në Gjakovë, referohet për Prishtinës

Gjakova

1 pacient me COVID-19 në gjendje të rëndë në Gjakovë, referohet për Prishtinës

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 17:08
Ilustrim

Një pacient me COVID-19 në gjendje të rëndë në Gjakovë, nga mjekët e  Spitalit të Gjakovës është referuar për Prishtinë.

Në Spitalin e Gjakovës me 15.07.2020 gjendja është si vijon:

•64 pacientë të hospitalizuar
•29 pacientë me COVID-19 POZITIV ,
•35 pacientë presin rezultatet ose mostrat për teste
•15 pacientë me oksigjen,
•1 pacientë është referuar për Prishtinë në gjendje të renduar.
•Nga personeli kemi: 3 mjek dhe 1 staf të administratës me Covid pozitiv.

Duke respektuar udhëzimet na ndihmoni neve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat