Shumë shpejtë, edhe Shpella e Qirave në fshatin Gërqinë, do të jetë e hapur për eksplorim nga të gjithë vizitorët!

Gjakova

Shumë shpejtë, edhe Shpella e Qirave në fshatin Gërqinë, do të jetë e hapur për eksplorim nga të gjithë vizitorët!

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 17:57
Shpella e Qirave

Punimet për investimin në këtë pasuri të fshehur natyrore i filluam sot.

Ato përfshijnë pastrimin e rrugës që na shpie në shpellë, krijimin e shtigjeve, vendosjen e ulëseve dhe shumë detaje të tjera.

Investimi në trashëgiminë natyrore zhvillon turizmin, rrjedhimisht edhe ekonominë.

Kjo është dëshmuar me Shpellën e Kusarit, e cila tashmë është bërë pjesë e rëndësishme e guidave turistike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat