Fshati i Kosovës që merr pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit

Gjakova

Fshati i Kosovës që merr pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 09:07
Fshati Pjetërshan nga Komuna e Gjakovës

Fshati Pjetërshan nga Komuna e Gjakovës ka arritur që edhe këtë herë të mahnitë të gjithë me dekorimin që i është bërë nga banorët e kësaj ane, për festat e fundvitit.

Të rinj të shumtë të këtij fshati janë bashkuar për të punuar që ky fshat të marrë pamje të mrekullueshme edhe këtë herë, sikurse vitet e kaluara.

Fshati po duket mjaft përrallor, dedikuar festimit të Krishtlindjeve si dhe Vitit të Ri.

Pamjet:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat