KRU “Gjakova” ndryshon tarifat e shërbimeve

Gjakova

KRU “Gjakova” ndryshon tarifat e shërbimeve

Më: 11 janar 2021 Në ora: 17:56
KRU “Gjakova”

KRU “Gjakova” ka ndryshuar tarifat e shërbimeve. Këtë e ka bërë të ditur vet KRU “Gjakova” nëpërmjet një komunikate për media.

“Miratohet urdhëresa tarifore e shërbimeve (UTSH) e KRU “Gjakova” a Gjakovë (ARRU/USHT-13/05/2021), për aktivitetet themelore të shërbimeve të ujësjellësit dhe ujërave të ndotura.

Po ashtu në vendimin për miratimin e urdhëresës së tarifave të shërbimeve (UTSH), lartësia e tarifave përfshinë vetëm vlerën faturale(përjashtohet TVSH) për shërbimet themelore.

Më poshtë sjellim vendimin:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat