Procesi i votimit në Gjakovë fillon 30 minuta me vonesë

Gjakova

Procesi i votimit në Gjakovë fillon 30 minuta me vonesë

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 08:13
Ilustrim

Në Gjakovë ka filluar me gjysmë ore vonesë procesi i votimit.

Qytetarët janë duke pritur tash e gjysmë ore në radhë për të ushtruar të drejtën e tyre.

Qendrat e votimit në vendet tjera janë hapur në orën 7:00.

Ndryshe, një milion e 794 mijë e 862 votues me të drejt vote, prej tyre 49 mijë e 198 votues për herë të parë, sot vendosin për përfaqësuesit e tyre në Kuvend dhe Qeveri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat