105 persona po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Gjakova

105 persona po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Më: 26 mars 2021 Në ora: 08:58
Ilustrim

Në Spitalin e Gjakovës aktualisht janë 105 pacientë të hospitalizuar duke u trajtuar për COVID-19.

Sipas njoftimit, janë 89 pacientë të konfirmuar COVID-19 pozitiv, 8 pacientë të konfirmuar negativ dhe 8 pacientë të pakonfirmuar.

55 nga ta janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi.

Dy pacientë janë në CPAP maskë.

Të infektuar ka edhe nga stafi i spitalit, tre mjekë, katër infermierë dhe dy staf administrativ.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat