Beqa: Pritja madhështore në Dobrosh po paralajmëron fitoren e madhe në Gjakovë

Gjakova

Beqa: Pritja madhështore në Dobrosh po paralajmëron fitoren e madhe në Gjakovë

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 21:04
Hajdar Beqa

Hajdar Beqa i PDK-së ka vizituar sot komunën e Gjakovës bashkë me kandidatën për kryetare nga kjo parti, Arbneshë Kuqi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij, Beqa ka theksuar se pritja nga qytetarët ka qenë madhështore duke shtuar shpresa se PDK-ja do ta fitojë këtë komunë.

Postimi i tij i plotë:

Pritja madheshtore ne Dobrosh po paralajmeron fitoren e madhe te Partise Demokratike te Kosoves ne Gjakove.

Se bashku me kandidaten per kryetare te komunes Arbënesha Kuqi si dhe kandidatet për asamble komunale Xenin dhe Gurlinden degjuam hallet e shumta te banoreve te ketij fshati. Si pasoje e mungeses se infrastruktures numri i banoreve nga ky fshat po na ikë nga viti ne vit. Qeverisja aktuale ka injoruar teresisht banoret e ketij fshati.

Me ardhjen ne pushtet të PDK-se Dobroshi dhe Gjakova do te kete nje trajtim meritor. Dobroshi do te kete kanalizim, rruge te asfaltuara, trotuare me ndriçim publik, hapesira per te rinjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat