Lista e kandidatëve të VV-së për Kuvendin Komunal të Gjakovës - Bota Sot
Lista e kandidatëve të VV-së për Kuvendin Komunal të Gjakovës

Gjakova

Lista e kandidatëve të VV-së për Kuvendin Komunal të Gjakovës

Më: 24 gusht 2017 Në ora: 17:54
Driton Çaushi

Kjo është lista e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosjes për Kuvendin Komunal të Gjakovës.

Këtë e ka bërë publike Driton Çaushi, i cili edhe është kandiat për kryetar të Gjakovës. “Është një listë që përbashkon njerëzit me dije, vullnet e guxim. Është listë e qytetarëve të ndershëm e aktivë dhe e profesionistëve të zotë nga e gjithë Gjakova, që me punën e tyre do ta mundësojnë fitoren e Vetëvendosjes, e cila do ta jetësojë ndryshimin në komunën tonë. Kjo është lista e fitores”, ka shkruar ai.

Driton Çaushi – Ligjërues në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë
Shpejtim Dylazeka – Kirurg
Janina Zherka – Udhëheqëse e grupit në kompaninë “IPKO”
Hajdar Hoxha – Auditor
Agon Batusha – Master në “Integrime Evropiane”
Lumturije Lyta – Kryeshefe e administratës në QKMF
Fitim Abrashi – Analist Kredie
Majlind Ferdulli – Mësimdhënës në shkollën “Emin Duraku”
Mimoza Shala – Ekonomiste
Shpend Kumnova – Ekonomist
Blerina Zefaj – Ekonomiste
Ermal Kusari – Mjek veterinar
Kreshnik Alijaj – Ekonomist
Vjollca Roka – Juriste
Sali Golaj – Agronom
Hekuran Soba – Inxhinier i matematikës
Elinda Rexha – Pruthi – Edukatore
Bledor Hoxhaj – Ekonomist
Hekuran Zhubi – Kirurg
Besiana Zeka – Inxhiniere, webdeveloper
Mifail Berisha – Mësimdhënës
Ardijan Hasani – Student i nivelit Master në Marketing
Blerta Spahija – Arkitekte
Ngadhnjim Haxhosaj – Gazetar
Blerim Rexha – Inxhinier i ndërtimtarisë
Elena Spahija – Bachelor në “Kimi – Biologji”
Bajram Selimaj – Mësimdhënës i teknologjisë
Agim Buza – Bachelor në “Administratë Publike”
Klodina Kryeziu – Profesoreshë në shkollën “Prenk Jakova”
Lisjan Perolli – Bachelor në “Gjuhë dhe Letërsi Angleze”
Granit Bordoniqi – Kontabilist
Lirika Komoni – Sociologe
Mustafa Domi – Mësimdhënës i edukatës fizike
Jakup Isufi – Teknolog
Berlinda Kqira – Ekonomiste
Ilir Hereqi – Master në “Diplomaci”
Diellza Bezera – Juriste
Driton Dujaka – Teknik i dhëmbëve

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat