Ambasadori Delawe sot viziton Gjakovën dhe Junikun - Bota Sot
Ambasadori Delawe sot viziton Gjakovën dhe Junikun

Gjakova

Ambasadori Delawe sot viziton Gjakovën dhe Junikun

Më: 16 prill 2018 Në ora: 07:47
Greg Delawie

Sot ambasadori Greg Delawie do të vizitojë komunat e Gjakovës dhe Junikut. Ngjarjet e hapura për mediume janë:

10:45 - Takim me Ardian Gjinin, Kryetar i Gjakovës, Ndërtesa e Komunës së Gjakovës

11:30 - Përurimi i Makerspace-it të ri në gjimnazin “Hajdar Dushi”, Gjakovë

13:00 - Vizitë në pemishtet e vishnjeve dhe shikimi i rritjes së mundshme të kultivimit të pemëve në rajonin e Dukagjinit.

Vizitat janë një mundësi për të takuar përfituesit e USAID-it dhe për të parë nga afër ndikimin e investimeve të SHBA-ve në zonë. Në mënyrë specifike, aktiviteti i USAID-it “Përkrahja Pas Mësimit për Tinejxherët” dhe programi i USAID-it “Mundësitë Rurale dhe Bujqësia për Rritje” janë shumë aktive në rajon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera