Delawie në Gjakovë ofron mbështetje për zhvillimin e komunës - Bota Sot
Delawie në Gjakovë ofron mbështetje për zhvillimin e komunës

Gjakova

Delawie në Gjakovë ofron mbështetje për zhvillimin e komunës

Nga: Bota sot Më: 16 prill 2018 Në ora: 13:01
Greg Delawie, Gjakovë

Komunën e Gjakovës sot e ka vizituar Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie cili ka zhvilluar takim me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini.

Në këtë takim kryetari Gjini, ka informuar ambasadorin Amerikan lidhur me projektet që tashmë kanë filluar si dhe për planin katër vjeçar të punës së Komunës së Gjakovës. Ambasadori Delawie, ka theksuar që shteti amerikan gjithmonë do të jap ndihmën e pa kursyer të tij në projektet për zhvillimin e komunave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera