A ka më shumë rëndësi përkatësia fetare apo etnike? - Bota Sot
A ka më shumë rëndësi përkatësia fetare apo etnike?

Gjakova

A ka më shumë rëndësi përkatësia fetare apo etnike?

Më: 29 prill 2018 Në ora: 12:36
Gjakovë

Në Komunën e Gjakovës numri i përgjitshëm i banorëve është mbi 95 mijë me strukturë të ndryshme etnike dhe fetare.

Por, disa nga të rinjtë thonë se Gjakova njihet për toerancë fetare dhe etnike.

Në rubrikën e përjavshme të Radios Evropa e Lirë, VOX, disa nga të rinjtë e kësaj komune janë përgjigjur në lidhje me atë se a ka rëndësi më shumë për ta përkatësia fetare apo ajo etnike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera